Janina, 20

Číslo profilu 1444072
Datum registrace 06.02.2023
Aktualizován 06/5/2023
Jméno Janina
Země Czech Republic
Město Kroměříž
Orientace Heterosexuální
Věk 20
Znamení zvěrokruhu Rak
Výška 180 cm
Váha 51 kg
Barva vlasů Hnědý
Barva očí Hnědý
Kouření Občas
Alkohol Občas
Oblíbené země Francie Švýcarsko Mexiko Indonésie Malediven Chorvatsko

Vyjádření zástupců fanoušků pro APK - FanClub HCO

Tuto zprávu poskytl uživatel Janina Kroměříž 06/6/2023 03:50:06

Co znamenají jednotlivé zvuky sirén? Jak se zachovat v případě nebezpečí? Co sám mohu udělat pro své větší bezpečí? Tyto a další otázky najdou odpověď ve videomanuálu, který pro své občany připravilo město Třinec.

seznamování s novými lidmi Třinec

Anketa Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne ptáme se od Události z konce loňského roku, kdy došlo k úniku vysokopecního plynu z plynojemu hutě na Borku, nastartovalo proces, jehož výsledkem je aktualizovaný a rozšířený videomanuál pro zvládání krizových situací.

Třinec tímto spouští seriál videí ke zvládání krizových situací a chce do budoucna motivovat své občany k seznámení s žádoucím chováním vedoucím v sebeochraně. V první fázi jde o video, které se zaměřuje na únik nebezpečných plynů z areálu třinecké hutě.

Občané získají nejen informace o tom, jak spolu komunikují hasiči a další složky integrovaného záchranného systému, vedení města a železáren, ale získají i praktické návody a rady, jak se v takových situacích chovat. Systém hlášení je poplatný době vzniku, zákonné úpravě a resp. Jde o seznam kroků, o které se musí postarat členové krizového štábu bezprostředně po vypuknutí nějaké krizové situace.

Instruktážní videa ukazují, kde čerpat oficiální a přesné informace, jaká opatření se v případě úniku plynu přijímají, jak mezi sebou jednotlivé subjekty komunikují, kdy zasedá krizový štáb a taktéž, jak by se měl každý chovat a čeho se vyvarovat. Veškeré tyto materiály budou jednoduše, viditelně a rychle ke stažení na webových stránkách města, na sociálních sítích a s propagací pomohou i regionální média a televize.

Město proto uvažuje o dalších možnostech, aby se potřebné informace dostaly k občanům včas. Aktivní v tomto směru začne být město i na školách, v klubech důchodců a firmách.

Pravidelná cvičení v minulosti sloužila hlavně pro potřeby prověření činnosti složek IZS ve zvládání krizových situací. Město půjde ještě dále a podobné materiály a instruktážní videa vzniknou i pro případ dlouhodobého výpadku proudu black out , úniku chemikálií či plynu přímo ve městě, povodní, tornáda, velkého požáru a podobně.

Naší snahou je ukázat lidem, že jsme připraveni různé situace zvládnout, ale potřebujeme k tomu jejich součinnost. Chceme motivovat lidi k sebeochraně. Rovněž složky IZS vylepší práci s těmi občany, kteří chápou probíhající procesy a umožní bezchybnou a společnou součinnost se zvládáním krizových situací. Instruktážní video - Mimořádná událost.

Video je ke stažení ZDE! Animace - Mimořádná událost. Doporučené chování obyvatel v případě úniku plynu z areálu Třineckých železáren.

Líbil se Vám tento článek? Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:. Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy. Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete.

Zaregistrujte se ZDE. Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Podle všeho není jednoznačné, kdo je viník raketového útoku na Polsko, ale většina politiků hned obviňuje Rusko a volá po tvrdé reakci. Nemůže taková reakce rozpoutat 3 světovou válku? A pokud se prokáže, že je Rusko viník, nemyslíte, že to bude opravdu začátek 3 světové? Nebo jak jinak reagovat, ab Strom splněných přání se dnes rozzářil v informačním centru na Hlavní třídě.

Chybové hlášení

V hodin byla zahá…. Přihlásit se Registrace. Třinec: Město má nové instruktážní video pro zvládání krizových situací Třinec: Sbírka starých kol už popáté. Třinec: V sobotu se bude uklízet okolí vodní nádrže Slezská Harta.

Článek obsahuje štítky kraj Moravskoslezský , video , Třinec. Drahoslav Ryba byl položen dotaz. Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:. Také mě zajímá odpověď na tento dotaz. O tuto odpověď jste již vyjádřil a zájem.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele. PS PČR. Státní rozpočet s obřím schodkem platí. Vládní poslanci přehlasovali Zemanovo veto. Fiala chytil bruselský mozkovirus!

Mění názory jak ponožky. ODSáci na stranickém fóru soptili. A ne poprvé. Divoká karta. Nevzdělaný plukovník, bulvární ČT Generál Šándor účtuje. Rakety z Ukrajiny v Polsku. Co vyšlo najevo? Newsletter Denní souhrn nejzajímavějších příspěvků redakce i volených zastupitelů, přímo na Váš e-mail. Odběr lze kdykoliv odhlásit. Nechme tentokrát stranou typická onemocnění, kterými se cévní chirurgie zabývá, a podívejte se na problematiku, ke které se cévní chirurgie dostala trochu náhodou. Tím je nadměrné pocení v určitých lokalizacích, tedy tak zvaná lokalizovaná hyperhidróza.

Nejčastěji se objevuje na dlaních, v podpažích a na ploskách nohou.

Město má nové stránky. Proklikali jsme je | Gorolweb

A právě nadměrné pocení v prvních dvou zmiňovaných oblastech umí lékaři Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí chirurgicky velmi dobře ovlivnit. Celý článek. Konference, která je tradičně věnovaná problematice kardiovaskulárních onemocnění, letos nově přinesla kromě přednášek i 6 unikátních workshopů, pomocí kterých pořadatelé z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí znovu posunuli úroveň i přínos celé akce.

Srdce zajišťuje oběh krve a tím i přenos živin napříč orgány. Pro chod organismu je tedy zcela nezbytné. A bohužel je to právě srdce, jehož selhání způsobuje největší počet úmrtí. Kardiovaskulární obtíže jsou příčinou konkrétně více než 35 procent všech úmrtí. V řadě případů lze přitom kardiovaskulárním obtížím předcházet, a to i jednoduše pomocí zdravého životního stylu či včasné léčby.

Když se řekne bypass, většina lidí si představí operaci, při které chirurgické přemostění pomáhá prokrvit srdeční sval, aby srdce mohlo nadále pumpovat krev do celého těla.

Tyto operace provádějí kardiochirurgové. Jenže nejen srdce, ale každá část lidského těla a každý jeho orgán potřebuje ke své funkci dobré prokrvení. A tyto operace pak provádějí cévní chirurgové. V době pandemie napříč odbornostmi klesl počet pacientů, kteří navštěvovali odborné ambulance a podstupovali preventivní či běžná diagnostická vyšetření.

V důsledku toho byl u řady pacientů znemožněn včasný záchyt nemocí v raných stádiích. Od letošního jara se však situace obrací a například neurologická ambulance Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí eviduje markantní nárůst zájmu a s ním také zvyšující se počet pacientů jak nových, tak i těch, u kterých se průběh choroby zhoršil.

Příkladem jsou pacienti s Parkinsonovou nemocí, která ve svém průběhu razantně proměňuje své projevy a vyžaduje vždy individuální řešení. Před nedávnem lékaři a zdravotníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí informovali veřejnost o využívání virtuální reality v předoperační přípravě u různých druhů zákroků. Nyní však své hranice posouvají výrazně dále a zavádějí využívání smíšené reality přímo na operačním sále během operační procedury.

Jedná se o další stupeň zobrazení 3D dat pomocí nových technologií. Zjednodušeně řečeno, operatérova realita je rozšířená o jakákoliv potřebná 3D data, ať se jedná o orgány, nebo cokoli jiného. Světový den hypertenze připadá na Během koronavirové pandemie řada lidí i přes zdravotní komplikace odkládala návštěvu lékaře, což má za následek následné komplikace a pozdě zahájenou léčbu.

seznamování s novými lidmi Třinec

Jen arteriální hypertenzí přitom v České republice trpí přes 3 miliony lidí a třetina z nich o svém onemocnění neví. Na Pro mnohé je celoživotní práce u pacientů srdeční záležitostí a i přes nesmírnou náročnost této profese nedají na ni dopustit.

Svíravá a silná bolest na hrudi po pouhých pár krocích chůze — taková, která budí člověka ze spánku — to je jeden ze symptomů ischemické choroby srdeční — angina pectoris.

Často ztěžuje nemocným život až do té míry, že je zcela vyřadí z běžného života. Právě takovouto bolest kardiologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s odborníky Kliniky onkologické Fakultní nemocnice Ostrava léčili již u tří pacientů metodou, která nemá na světě u této indikace obdoby. Kybernetickým nožem vyřadí z funkce nervové uzly, které jsou zodpovědné za přenos bolesti od srdce.

Úleva bývá takřka okamžitá, plný efekt unikátního zákroku se u pacienta projeví po několika týdnech až měsících. Fakt, že sport prospívá zdraví, je všeobecně známým faktem, a to jak u zdravých lidí, tak také u lidí s kardiovaskulárním onemocněním. Specialisté na sportovní kardiologii doporučují mírnou sportovní aktivitu už i u pacientů s kardiologickým onemocněním, což se dříve často vylučovalo.

Seznamka Třinec – seznámení v Třinci a okolí

Více než 40 let staré vybavení vystřídaly nové a moderní prvky. Investice přesahující částku 5 miliónů korun zpříjemní pobyt všem pacientům a návštěvníkům.

V rámci rekonstrukce se také zvýšila bezpečnost nejen pacientů, ale i zaměstnanců. Pandemie onemocnění covid již zasáhla velkou část české populace. Drtivá většina lidí se přitom po prodělání nemoci naštěstí mohla vrátit znovu do běžného života, a to včetně sportovních aktivit.

Ty však není vhodné začít provozovat příliš brzy, aby naopak dobře míněná aktivita tělu neuškodila. Pacienti vyžadující komplexní podporou dýchání a oběhu, pacienti s kardiologickými obtížemi, ale i lidé s onemocněním covid dostávají aktuálně péči napříč okresy i kraji a to díky spolupráci nemocnic skupiny AGEL.

Pacienti ze Zlínska, Ostravska, Novojičínska i Bruntálska, kteří potřebují léčbu pomocí umělé plicní ventilace, putují často až do Třince.

Mladí v hledí knihovny » Knihovna Třinec

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí přitom i při této péči stále zajišťuje péči o pacienty s kardiovaskulárními onemocněními. Pro drtivou většinu obyvatel je covid naštěstí relativně banální a nekomplikovaná respirační infekce. Pro tyto jedince život pokračuje bez jakýchkoliv změn.

Pak bohužel existuje skupina lidí, u kterých se rozvine těžký průběh onemocnění, v nejhorších případech s nutností použití invazivní plicní ventilace, či metody ECMO. Je tomu rok, co v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí začalo fungovat specializované kardiologické centrum, které pomáhá u sportovců snižovat riziko výskytu náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo předcházet případům nečekaných úmrtí mladých sportovců.

Sport sám o sobě není podle odborníků příčinou problému, ale zhoršuje prognózu a může být spouštěčem akutního zhoršení nepoznaného srdečního onemocnění.

0 / 5