Yvona, 46

Číslo profilu 253601
Datum registrace 03.02.2023
Aktualizován 06/1/2023
Jméno Yvona
Země Czech Republic
Město Vyškov
Orientace Heterosexuální
Věk 46
Znamení zvěrokruhu Blíženci
Výška 154 cm
Váha 71 kg
Barva vlasů Blond
Barva očí Modrý
Kouření Ano
Alkohol Občas
Oblíbené země Spojené arabské emiráty Lotyšsko Dánsko Jižní Afrika Keňa Srí Lanka Česko Rakousko

Tuto zprávu poskytl uživatel Yvona Vyškov 06/2/2023 09:28:06

Soporský Masopustní veselí se nevyhnulo ani Kroměříži. Barevný průvod maškar v čele s medvědem prošel poslední únorovu sobotu ulicemi města. Kdo chtěl, přidal se a za doprovodu řízné dechovky a asistence nepostradatelných maskovaných figurek putoval Kroměříží a bavil sebe i přihlížející.

Kroměříž představila v Praze projekt Barokní poklady Moravy i aktuální turistickou sezonu Mezinárodní veletrh cestovního ruchu a gastronomie Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu v České republice i v regionu střední Evropy.

Letos se konal ve dnech od Město Kroměříž zastoupené pracovníky radničního odboru kultury a cestovního ruchu tu spolu s olomouckým partnerem představilo projekt Barokní poklady Moravy. Ten seznamuje s historicky i architektonicky významnými místy Moravy Kroměříží, Olomoucí a Lednicí a láká k jejich návštěvě.

Jde o tři nejnavštěvovanější moravská města, o tři starobylá místa, která se významně zapsala do historie Moravy, a tři poklady zapsané v seznamu Foto: L. Kroměříž na veletrhu kromě představení zmíněného projektu seznámila zájemce s aktuální nabídkou kulturního a společenského vyžití ve městě. Kroměříž si lidé spojují především s Arcibiskupským zámkem a zahradami. My jsme však chtěli ukázat naše město i jako místo, které žije, kde se stále něco děje, a seznámili jsme zájemce mimo jiné s letošní turistickou sezonou s názvem Kroměříž nezastavíš zaměřenou na aktivní trávení volného času, upřesnila Lucie Roubalíková z odboru kultury kroměřížské radnice, jakým směrem se prezentace Kroměříže ubírala.

Tentokrát mohu pozvání propojit s jarem, protože březen je k němu brána, a právě na startu tolik očekávaného ročního období bude u nás veselo. Opět po roce se podařilo spojit síly, aby pokračoval zajímavý projekt Kroměříž bez hranic.

V úterý Jsem rád, že letos budou v centru zájmu senioři - všichni občané nad 60 let v Kroměříži - a s nimi a pro ně se bude odvíjet celodenní program. Zapojí se kroměřížské školy i zařízení sociální péče, bude se hrát divadlo, tvořit hudebně i výtvarně, prostor dostanou pohybové aktivity i možnost malého obdarování. Senioři na oplátku předvedou školákům různá řemesla a další tvůrčí aktivity, jimiž potěší diváky všech věkových skupin.

rande naslepo podle skutecne udalosti Kroměříž

Prostě náš nekomerční a s nadšením připravovaný mezigenerační den jak má být. Nezapomeňte tedy prosím připomenout lidem nejen v seniorském věku, že I o to může být letos v Kroměříži krásnější. Jaroslav Němec starosta. Do loňského roku však nebylo možné v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů vyhledávat v registru obyvatel osoby, které se zmíněných jubileí dožívaly.

Proto se ne všichni senioři slavící kulaté a půlkulaté výročí dočkali blahopřání od vedení města. Částečně tento problém řešila spolupráce s domovy pro seniory a výzva, která apelovala na rodinné příslušníky jubilantů, aby svého oslavence sami nahlásili.

Od platí novela zákona o obcích, která umožňuje pro účely ocenění významných životních událostí údaje o obyvatelích v evidenci vyhledávat.

Na základě této změny nyní rada města odsouhlasila nové zásady blahopřání. Dle podkladů získaných od odboru občansko-správních agend jsou zasílána písemná přání starosty města Kroměříže všem občanům slavícím Nově se gratulace v písemné podobě posílají i starším jubilantům od Odpovědí na tento dopis jubilant nebo jeho rodinný příslušník či opatrovník sdělí, zda si osobní návštěvu přeje či nikoliv. Vytvoření nového systému nějaký čas trvalo. Důležitou skutečností při jeho sestavování byl fakt, že neohlášená návštěva může seniory ve vyšším věku nejen nepotěšit, ale třeba i vylekat.

Bohužel se v minulých letech objevili i spekulanti vydávající se za zástupce městského úřadu, kteří zvali oslavence na hromadná setkání, která ovšem byla prodejními akcemi a v žádném případě se na jejich organizaci nepodílela radnice.

Proto byla nakonec zvolena možnost, aby oslavenci a jejich blízcí sami zvážili, zda mají o osobní přání zájem, a sdělili to pracovníkům odboru kultury kroměřížské radnice, a to na tel nebo na ové adrese: mesto-kromeriz. Jedná se o řidičská oprávnění vydaná v roce s platností na deset let.

Platnost zmíněných řidičáků končí k různým datům v průběhu celého roku, nehrozí tedy, že by se na konci kalendářního roku tvořily na úřadech fronty.

Tuto skutečnost potvrzuje také vedoucí oddělení dopravy a silničního hospodářství kroměřížské radnice Monika Doláková: O výměnu řidičských průkazů žádají lidé průběžně. Nárazově větší počet řidičů se dostaví většinou po odvysílání reportáže o výměně dokladů v televizi. Nejvíce řidičských průkazů bylo vydáno a pozbydou tedy platnosti v březnu, říjnu a listopadu. Řidiči by si měli platnost svého průkazu Od ledna letošního roku provozují Sociální služby města Kroměříže, p.

Službu může využít senior s trvalým pobytem v Kroměříži maximálně čtyřikrát do měsíce k návštěvě úřadu nebo lékaře po Kroměříži a jejích místních částích. Cestující zaplatí 15 Kč za jeden ujetý kilometr a Kč za každou započatou hodinu čekání v případě, že bude chtít, ať na něj taxík během návštěvy lékaře či úřadu počká.

Senior taxi je možné využít v pracovní dny od 6. Na základě podnětů z řad zájemců o službu se upravují podmínky pro její využívání. Snahou tohoto kroku je vyjít vstříc širší skupině zájemců o tuto službu a rozšířit tak možnosti jejího využití. Foto: Š. Kučerová ověřit a včas požádat o vydání nového dokladu. Velvyslanec Maltské republiky navštívil Kroměříž. Město i radnici Významným hostem Maltských dnů, které se v Kroměříži konaly v posledním březnovém týdnu, byl velvyslanec Maltské republiky v Česku Jeho Excelence Godfrey Pirotta.

Významného představitele Malty, jehož doprovázela europoslankyně Olga Sehnalová, přijali na kroměřížské radnici místostarosta Marek Šindler, člen městské rady Karel Holík a tajemnice městského úřadu Jana Kutá. Ve formální části setkání přivítal místostarosta Šindler pana Godfreye Pirottu na půdě města i radnice, konkrétně v obřadní síni, Foto: P.

Zrna Foto: F. Novák Podpora hanáckého folklóru a představení činnosti souborů udržujících tradice na Kroměřížsku i v partnerských městech. To byl Hanácký den, který sice nepřízeň počasí přiměla k přesunu do prostor a bezprostředního okolí Domu kultury, ale nikomu z účinkujících ani diváků tím radost nepokazila. Vydařený program i pestrý jarmark přilákal velké množství návštěvníků. Maltský velvyslanec se poté podepsal do pamětní knihy města.

Setkání proběhlo v příjemné přátelské atmosféře a Jeho Excelence Godfrey Pirotta na něm projevil zájem o navázání užší a dlouhodobější spolupráce mezi Kroměříží a jeho zemí. Loňský Vybarvený běh měl příznivý ohlas a letos se budeme snažit překonat hranici účastníků. Tak vás všechny, které pohyb baví, zvu do startovního pole.

Registrace na červnový Vybarvený běh právě v květnu vrcholí a celá sezóna se otevírá řadou zajímavých akcí, v nichž město na mnoha místech ožije zábavou i sportem. A do pohybu se dostává i dění předvolební, pomalu se plní kandidátky jednotlivých stran a někteří adepti se opět nechají vidět a často a rádi. Vždycky mě pobaví, že mnohé kandidátní seznamy jsou jako přes kopírák - a je jedno, zda jsou krajské, zda přímo do parlamentních voleb či městského zastupitelstva.

Stále stejné tváře na předních místech s neochvějnou vírou, že to třeba právě v těchto volbách zase vyjde a posune je to dál a výš.

rande naslepo podle skutecne udalosti Kroměříž

Hlavně kolem sebe nyní rozpohybovat dění, aby se jako favorité dostali do hlav voličů. Tak možná právě v tom očekávaném sportovním duchu se voliči už na jaře zamyslí: kdo se na start staví oprávněně a komu navzdory sebeprezentací - skutek utek.

Jaroslav Němec starosta. Jeho prostřednictvím mohou dospělí Kroměřížané získat finanční podporu pro akce pořádané pro veřejnost. Maximální výše podpory je 10 tisíc Kč na akci. Požádat o ni mohou všichni občané města Kroměříže, kteří utvoří skupinu alespoň tří fyzických osob a jejich věk je nad 26 let. Mělo by se jednat o novou zajímavou nejlépe inovativní akci ne ples, koncert apod.

Celková výše podpory na tyto aktivity je tisíc korun a žádosti je možné podávat od 1. Akce musí být zrealizována do konce roku Chceme podpořit aktivní pořadatele, ty, kteří dokáží vymyslet a připravit akci pro pobavení vlastní i veřejnosti.

Zkrátka obyvatele Kroměříže, kterým není lhostejné, co se ve městě odehrává a chtějí se do dění v Kroměříži aktivně zapojit, zdůvodňuje, proč město pořadatele akcí podporuje, místostarosta Kroměříže Pavel Motyčka. Formuláře pro podání žádosti i pro následné vyúčtování akce a podrobné pokyny najdou zájemci na webu Zdravého města Kroměříž.

Velvyslanec Maltské republiky navštívil Kroměříž. Město i radnici - PDF Free Download

O tom, který film se bude promítat, si mohou do Chceme dát kroměřížským rodinám jakožto poděkování touto formou malý dárek. Doufám, že se nabízené filmy trefí do jejich vkusu, sám jsem napjatý, který film vyberou, sdělil místostarosta Pavel Motyčka. Tak který? V osmi desítkách bytů pak žijí lidé, kteří dluží různě vysoké částky na nájemném.

Celková suma, kterou nájemníci v městských bytech dluží, se k Jednání s neplatiči probíhá dlouhodobě a má svá pravidla. V současné době je v pěti případech vydán exekuční příkaz k vystěhování 2 Foto: Š. Kučerová z bytu a radnice počítá s tím, že obdobně se bude postupovat i dále. Na konci dubna došlo již k prvnímu faktickému zásahu exekutora a jeden z dlužníků, který po celou dobu jednání nereagoval na výzvy ke spolupráci, byl vystěhován.

Je mi líto, že došlo až k tak radikálnímu zásahu. Není však možné, aby někteří lidé plnili své povinnosti a platili, co je třeba, a jiní žili na jejich úkor. Do problematiky neplatičů v městských bytech se v poslední době zapojil i odbor sociálních Město Kroměříž - a při té příležitosti i kroměřížskou radnici - navštívila tajemnice velvyslanectví Spojených států amerických Beth Fernald.

Spolu se specialistkou na globální záležitosti Helenou Markusovou zavítala do Kroměříže ve středu V dopoledním programu byla nejdůležitějším bodem návštěva Arcibiskupského gymnázia Kroměříž, kde Beth Fernald a Helena Markusová hovořily se studenty o česko -amerických vztazích, prezidentských volbách a odpovídaly na otázky týkající se oblastí, které zajímají mladou generaci.

Obě dámy poté přijal v obřadní síni Městského úřadu Kroměříž starosta města Jaroslav Němec. Povídal si s nimi o historii i současnosti města a pochválil jejich záměr navštívit Květnou a Podzámeckou zahradu: Kroměřížské památky UNESCO jsou velkým lákadlem pro všechny návštěvníky Kroměříže.

Tajemnice americké ambasády paní Beth Fernald měla obdivuhodné povědomí o městě i celém Česku. Proto věděla již předem, co chce v našem městě vidět Více než čtyři stovky dětí zapsaly letos kroměřížské základní školy K zápisům do prvních tříd šesti základních škol, jejichž zřizovatelem je město Kroměříž, a Církevní základní školy se sídlem na Velkém náměstí se letos dostavilo celkem dětí, což je více než v uplynulém roce. V souladu s novelou školského zákona se zápisy poprvé uskutečnily až v prvním dubnovém týdnu a týkaly se dětí narozených od do Pro budoucí prvňáčky šlo o důležitý krok.

Ne pro všechny děti je přechod z předškolních zařízení do základních škol jednoduchý a většina předškoláků pociťuje nervozitu a trochu obavu z neznámého. Aby se jim v novém prostředí líbilo, připravili pro ně vyučující i současní žáci škol zábavné programy, hry, dárky a třeba v ZŠ Slovan provázel první den zápisu Velikonoční jarmark. Tradičně nejvíce dětí přišlo k zápisu právě na Slovan. Letos tu zapsali dětí, z toho u osmi z nich podali rodiče žádost o odklad zahájení školní docházky.

ZŠ Zámoraví si pro základní vzdělání vybrali rodiče 47 dětí a 12 jich zároveň požádalo o odklad. V ZŠ Oskol bylo zapsáno 91 budoucích prváků a zaevidovali tu devět případů podání žádosti o doklad, 37 žáků zapsali v ZŠ na Komenského náměstí tady ve třech případech bylo žádáno o odklad , do ZŠ Zachar přišlo k zápisu 86 dětí v 15 případech tu byla podána žádost o a navštívit.

V přátelském rozhovoru se paní Fernald zajímala o problematiku života ve městě a o tom, že má výborný přehled o dění v Kroměříži, svědčí fakt, že chválila množství a zaměření základních a středních škol ve městě. Celkem 21 žáků zapsali vyučující v církevní škole a rodiče dvou dětí z toho požádali o odklad. Počty dětí v jednotlivých školách a skupinách se mohou měnit. Jednatel Kroměřížských technických služeb Petr Sedláček k tomu dodává: Právě díky zvýšené péči pracovníků sociálního odboru se poprvé podařilo snížit dluh na nájemném v městských bytech, a to o Kč.

K pozitivnímu posunu došlo díky terénní práci a také v důsledku vyšších příspěvků ze sociálních dávek pro oprávněné žadatele. Půjde o televizní minisérii, v níž účinkují i čeští herci Vojtěch Kotek hraje manžela Marie Terezie Františka Lotrinského. Působení filmařů přináší městu, jeho památkám a místům popularitu a potřebnou propagaci, lidem pak příležitost zapojit se do komparzu a zažít neopakovatelné chvíle při samotném natáčení nebo v momentě, kdy se objeví na filmovém plátně či jako v tomto případě na televizní obrazovce.

Práce štábu však občas způsobuje i jistá omezení, jako právě při natáčení Marie Terezie. V tomto případě dochází k omezení provozu na některých místních komunikacích. Přechodné dopravní značení omezuje možnost parkování do 6.

Úplná uzavírka pak platí v ulici Za Květnou zahradou, a to do Nejen geograficky nejbližšími jsou slovenská města Nitra a Ružomberok. Proto právě na tato místa padla volba při přípravě prvního ročníku projektu. Letošní Dny partnerských měst zahájily v pátek 7. Ve vestibulu radnice na Velkém náměstí si mohli návštěvníci prohlédnout fotografický cyklus Vlkolínec v noci, který nabízí originální pohledy na vesničku Vlkolínec městskou část Ružomberka zapsanou od roku na seznam UNESCO.

V salonku Domu kultury přivítal všechny přítomné kroměřížský místostarosta Pavel Motyčka a vysvětlil, co je cílem Dnů partnerských měst: Chceme, aby spolupráce s partnerskými městy probíhala i na jiné úrovni, než jen na oficiální, a rádi bychom Kroměřížanům naše zahraniční přátele představili. Poté návštěvníky Novými pravidly se od loňského října řídí pořadatelé akcí. Novela zákona o přestupcích totiž striktně stanovila dobu nočního klidu mezi Ty už nemůže jako doposud udělovat městská rada, ale zastupitelstvo, a to pouze formou vyhlášky, která musí zahrnovat konkrétní akce, jimž je výjimka udělena.

Obecně závazná vyhláška č. Novela přestupkového zákona ani městská vyhláška nezakazují konání jakékoliv akce. Pouze říkají, že pokud akce přesáhne V opačném případě se dopouští přestupku, který může být potrestán. Městská vyhláška uděluje výjimku těm akcím, které jsou už tradiční, nebo do města přinášejí žádané kulturní obohacení. Jaké letošní akce se tedy mohou konat i po Program Dnů partnerských měst pokračoval také v rámci Hanáckého dne Soporský Nová vyhláška udělila kulturním akcím výjimky v délce nočního klidu trail run, Do Největší zábava na Moravě 2.

Výjimku do půlnoci mají také tyto festivaly: Divadelní festival Ludmily Cápkové , Divadlení 7. Na čas od půlnoci do 6.

0 / 5

Populární profily

žena seznamka Rumburk

Katarína, 40

seznamka mobilu Kuřim

Doris, 44

vejít ve známost Jeseník

Ružena, 38

seznamka maminek Kadaň

Markéta, 37

sex seznamka sms Beroun

Šarlota, 35

seznamka sex praha Brno

Rozália, 34