Ester, 26
Číslo profilu | 2990758 |
---|---|
Datum registrace | 30.01.2023 |
Aktualizován | 06/1/2023 |
Jméno | Ester |
Země | Czech Republic |
Město | Mladá Boleslav |
Orientace | Bisexuální |
Věk | 26 |
Znamení zvěrokruhu | Beran |
Výška | 169 cm |
Váha | 49 kg |
Barva vlasů | Blond |
Barva očí | Líska |
Kouření | Občas |
Alkohol | Ano |
Oblíbené země | Polsko Malta Irsko Maďarsko Chorvatsko Rumunsko Pacifik |
Inzerce - Krmní hlodavci |
Pasáž ukazuje některé rostliny, které kvetou brzy na jaře. Zavádí diváky do míst, kde mohou najít bledule či vzácnou liliovitou rostlinu kandík psí zub. Součástí pořadu je i téma migrace žab na jaře a zajímavosti o jalovci.
Zajímavosti přírody v měsíci dubnu. Představí se běžné jarní rostliny jako sasanky, dymnivky a prvosenky. U jednotlivých rostlin jsou popsány jejich lidové názvy, místa výskytu a charakteristické vlastnosti např.
Z živočichů jsou představeny hnízdící volavky popelavé či skokani a jejich vajíčka. Součástí videa je ukázka z jarního života prasat divokých.
V rozhovoru s odborníkem se dozvíme o procesech ohrožujících půdu degradace půdy, eroze a o způsobech, jak ji chránit. Jen v České republice denně ubývá tolik půdy, kolik odpovídá asi 20 fotbalovým hřištím. A i ta, která zůstává, ztrácí svoje vlastnosti. Jak a proč se to děje? Jakou roli v tomto procesu hraje člověk? Proč bychom vlastně měli půdu chránit? Jak se s půdou nakládalo v minulosti? A co si z toho můžeme vzít my dnes? Epizoda představuje vlky jako šelmy tvořící malé smečky v některých pohraničních pohořích ČR.
Z vrubozobých ptáků se představuje běžná kachna divoká a největší z našich původních hus — husa velká. Kromě nich je představen místy se vyskytující morčák. V lednu můžeme pozorovat, a zejména slyšet datlovité ptáky, kteří plní roli lesních doktorů. Jsou představeny také některé nepůvodní jehličnany našich lesů — douglasky a již lesníky nevysazované borovice vejmutovky.
Kde se rodí a jak žije řeka? Zjistěte více o fenoménu řeky jakožto mnohotvárného a rozmanitého světa, který je přetvářen člověkem a v němž je rovnováha mezi přírodou a civilizací mnohdy velmi křehká.

Lucie Výborná ve videu putuje od pramenů po dolní toky českých řek. Vydejte se na cestu s ní a podívejte na rozmanitost přírody, která je člověku často na obtíž. Negros, jeden z ostrovů Filipín, je známý produkcí cukrové třtiny, a také tím, že z jeho původně rozsáhlých a unikátních lesů už zbývá jen pár izolovaných kousků. Jejich vzácní zvířecí obyvatelé přežívají v podstatě už jen v klecích a výbězích. Jejich odchov se v místním podnebí daří celkem dobře, jenže, co s nimi?
Český přírodovědec a chovatel Pavel Hospodářský přesvědčil místní velkopodnikatele a patrioty, že by bylo skvělé, kdyby je bylo znovu kam vypustit. Seznámení s různými druhy budek pro různé druhy ptáků. Pasáž ukazuje i možnosti přikrmování ptáků a čištění budek. Drozd zpěvný je jedním z našich známějších druhů pěvců.
Vzhledově se jedná o poměrně nenápadného, hnědavě kropenatého ptáka. Mnohem výraznější je jeho zpěv, který můžeme zaslechnout v lesích či parcích od půlky března až do léta. Ve videu budeme mít možnost podívat se zblízka na chov sladkovodních rejnoků, které nazýváme trnuchy.
Dozvíme se podrobnosti o jejich způsobu života, potravním chování a rozmnožování. Nevynecháme ani několik zajímavostí o akvarijním chovu trnuch. V neposlední řadě se podíváme na zoubky specifickému ocasnímu trnu, podle kterého získaly trnuchy svůj název a který překvapivě neslouží k útokům a lovu potravy, ale pouze k obraně.
Jak se chovají králíci? Co potřebují k životu? Jak je správně krmit a co se s nimi dá dělat zábavného? Chtěli byste králíka? Kam se pro něj vypravit? Podívejte se, co doporučuje malá chovatelka. Jeseteři jsou velmi starobylým druhem ryb, které člověk téměř vyhubil kvůli získávání chutného kaviáru. Protože se tyto ryby rozmnožují až ve vysokém věku, je třeba jim s tím trochu pomoci, aby nevymřely úplně.

To se také děje v sádkách ve Vodňanech. Ukázka popisuje jizerskohorské náhorní plató, které je pozoruhodnou horskou krajinou plnou rašelinišť. Pasáž také obsahuje informace o přírodních poměrech Jizerských hor, jejich povrchu a vodstvu.
Terénní stanice - Časopis Vesmír
V kulturní krajině Bílých Karpat se nacházejí unikátní orchidejové louky, které zde v minulosti vznikly po odlesnění a jež se zde díky pravidelnému kosení udržely až do současnosti.
Pořad o Národním energetickém klimatickém plánu. Austrálie je známá velkým výskytem endemických druhů. Patří mezi ně i ďábel medvědovitý, který je známý také jako tasmánský čert. Ďábli medvědovití se řadí mezi vačnatce. Čerti se jím říká nejspíš proto, že mají velmi svérázný zvukový projev.
Můžeme se za nimi vydat do Tasmánie nebo nově také do pražské zoo.
Želví ráj i peklo zároveň | Denemark – zapsaný spolek
Epizoda se zaměřuje na vzácné a chráněné druhy naší přírody. Z podmáčených luk jsou to orchideje pětiprstka žežulník a prstnatec, na horských loukách vzácně kvetoucí kropenáč a na obecních pastvinách rostoucí hořeček. Ze živočichů se pak představí zmije obecná vyhledávající podmáčené louky a tesařík obrovský vyskytující se dnes spíše vzácně. Skokan hnědý obývá okolí rybníků a mokřin, které vyhledává zejména v období rozmnožování.
Zimuje převážně ve vodě, v různých říčkách a potocích. Poté překonává dlouhé vzdálenosti až na místa rozmnožování. Společně s ropuchou obecnou během tohoto putování často umírá na silnicích pod koly aut.
Epizoda ukazuje kroužkování mláďat vzácného orla mořského. Dalšími představovanými ptáky jsou bažant a pestrobarevný ledňáček, který patří mezi nejkrásnější ptáky české přírody. Kromě ptáků je představena i šelma lasice kolčava. Z rostlinných zástupců je ukázána běžná rostlina slunné stráně — kakost krvavý, který se často pěstuje i na záhonech. V epizodě jsou kromě rostlin a živočichů i ukázky hub — různé druhy holubinek, hřibů, ale i méně známá houba kotrč, stroček či prudce jedovatá muchomůrka zelená.
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku. Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Přehrát video znovu Prohlédněte si pracovní listy k tomuto videu 2 pracovní listy. Čech zachraňuje zoborožce Negros, jeden z ostrovů Filipín, je známý produkcí cukrové třtiny, a také tím, že z jeho původně rozsáhlých a unikátních lesů už zbývá jen pár izolovaných kousků.
Z pořadu: Češi zachraňují Přehrát celý pořad. Témata: Krajinná ekologie Ochrana přírody a životního prostředí Biologie živočichů Ekologie. Vhodné pro stupeň: 2. Vhodné pro předmět: Ekologie Biologie Přírodopis. Klíčová slova: Asie ochrana přírody endemit deforestace biosféra dobrovolnictví extinkce ohrožené druhy tropy Filipíny. Pracovní list - Češi zachraňují zoborožce na Filipínách Tento pracovní list je určen žákům 2.
Cílem pracovního listu je ověřit znalosti z videa Češi zachraňují zoborožce na Filipínách. Střední škola. Klíč - Češi zachraňují zoborožce na Filipínách Tento klíč k pracovnímu listu je určen žákům 2. Cílem tohoto listu je ověřit správné odpovědi z pracovního listu Češi zachraňují zoborožce na Filipínách. Mohlo by vás také zajímat. Rozhovor s odborníkem. ČT edu nejsou pouze videa. Novinky na e-mail Pošleme vám, co nového se děje ve světě edu.
Nová videa, témata, funkce a další. Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, zadejte platný e-mail. Těšme se z nového života, který jaro přináší. Ať už jsou to první kvítka, rašící stromy a keře, bublající potůčky, svatební zpěv ptačích ženichů a první mláďata na dvorku.
Nenechme si tu radost jenom pro sebe a nestůjme nečinně opodál. Pomozme přírodě a ona se nám bohatě odmění dalšími zážitky. Co třeba "zvednout" své ratolesti od počítače a vydat se na sobotní výlet. Při něm budete možná mile nebo také nemile překvapeni znalostmi, které dnešní "managementové" děti mají.
Terénní stanice - Časopis Vesmír
Není tak trochu i naší vinou, že synek má v malíku všechny počítačové hry a operace windows, ale nic mu neříká bledule jarní. Čejky nad loukou počastuje přízviskem "řvoucí ptáci" a při alergickém kýchnutí nad jehnědami u lískového keře, doprovozeném neslušným výrazem, se štítivě ožene po včelkách hledající zde první pastvu.
O co radostnější bude společná pěší vycházka bez moderního cyklotrialového vybavení, při které ponesete společně zhotovenou ptačí budku. A pokud ji vyvěsíte právě prvního dubna na Den ptactva, bude Vaše společná radost ještě větší. Nezapomeňte vyčistit lesní studánku, do které napadalo suché listí a ti šikovnější ji mohou zdokonalit pěknou stříškou. Na kraji lesa si můžete vyhlédnout mladé javory a jeřáby a příští sobotu je dojít přesadit podél cesty ke koupališti, kde není ani jeden stromek.
No a na zpáteční cestě se můžete zastavit u souseda na zahrádce. Nejen, že vám nabídne první ředkvičky ze skleníku, ale poradí, jak nejlépe přesadit stromky. Samozřejmě, že také on se pochlubí svými ptačími budkami, kterých má na zahrádce několik, neboť si dobře uvědomuje, jaké pomocníky má v několika párech sýkor.
Vyvrcholením celého výletu může být i přehlídka mláďat, kterých se na sousedově zahradě najde více než dost. Jarní kuřata, kachňata, první vrhy králíčků a skotačící kůzlata. To vše vydá za celovečerní akční film, na který dnes večer ani nepřijde řeč. Vždyť si toho ještě musíme tolik říct a o všem informovat maminku, kterou příští sobotu vezmeme na sázení stromků s sebou. A možná i sousedovic Vašek by šel s námi.
A vůbec, proč jsme byli v lese takhle poprvé??????? Vždyť je tam tak krásně! Zpět na obsah Veřejný ochránce práv vydal závěrečné stanovisko ke golfovému hřišti u Hluboké nad Vltavou. Ombudsman ukončil své šetření okolností výstavby golfového hřiště v Hluboké nad Vltavou.
Ve svém stanovisku konstatuje, že se příslušné orgány, zejména stavební úřad v Hluboké nad Vltavou, bývalý Okresní úřad v Českých Budějovicích a Krajský úřad Jihočeského kraje dopustily hrubého porušení zákona. V těchto dnech obdržel Ekologický právní servis závěrečnou zprávu ochránce veřejných práv, shrnující výsledky šetření ke stížnosti občanských sdružení na postup při projednávání záměru na zřízení golfového hřiště na Podskalské a Poříčské louce u Hluboké nad Vltavou.
Po téměř čtyřech letech snah společnosti Hluboká Invest a. Stanovisko ombudsmana tak potvrdilo takřka všechny výtky, které občanská sdružení uplatňovala vůči záměru výstavby golfového hřiště! Hlavním viníkem neustálého odkládání konečného rozhodnutí ve věci je podle veřejného ochránce práv Referát životního prostředí Okresního úřadu České Budějovice, který nebyl po tři roky schopen ukončit řízení o souhlasu se zásahem do krajinného rázu. V této souvislosti je příznačné, že těsně před ukončením své činnosti vydal Stavební úřad v Hluboké nad Vltavou soustavně podle ombudsmana porušuje zákon, když utajil správní řízení vedoucí k povolení hřiště, neumožnil ekologickým organizacím účastnit se těchto řízení a v této nezákonné praxi pokračuje.
Krajský úřad pak podle veřejného ochránce práv zcela selhal ve své roli nadřízeného orgánu dohlížejícího na činnost OkÚ a MěÚ Hluboká, když se odmítl zabývat stížnostmi ekologických organizací na jejich činnost. Ombudsman uložil hlubockému úřadu, krajskému úřadu a České inspekci životního prostředí opatření k nápravě, které mají provést do 30 dnů.
Hlavního viníka, bývalý Okresní úřad v Českých Budějovicích, to již ale nepostihne, neboť reformou veřejné správy došlo k 1. Ze stanoviska ombudsmana jednoznačně vyplývá, že státní správa je dlouhodobě neschopná v dané kauze jednat v souladu se zákonem.
Ekologické organizace spatřují příčinu tohoto selhání zejména v úzkých vazbách investora hřiště na regionální politické struktury, které ovlivňují nepřijatelným způsobem výkon státní správy. Za tohoto stavu je nepřípustné umístnit hřiště v této citlivé lokalitě, neboť neexistují záruky, že státní orgány budou schopné efektivně kontrolovat dodržování právních předpisů při případném provozu hřiště.
Vážení čtenáři, tiskovou zprávu si dovolujeme otisknout v plném znění a grafické úpravě, neboť se domnívám, že v pětileté kauze představuje významný zlom. Když ne po stránce správního řízení, tak alespoň morálně a eticky.
Kulíci říční uprostřed města: Velké drama malých opeřenců | +1 zahraniční zajímavost
Rozhodně se nevzdáváme. Zvláště potom, co se prokázalo, že v mnohém máme pravdu. Plné znění stanoviska veřejného ochránce práv získáte na naší webové stránce nebo v tištěné podobě v kanceláři. Zpět na obsah Jů, Vydrýsek! Takové či obdobné výkřiky úžasu jste mohli zaslechnout během ledna ve výstavní síni Státní vědecké knihovny v Českých Budějovicích. A což potom při zahájení výstavy, kdy přesto, že vinou náhod nepřijel ohlášený Václav Chaloupek a knížky O Vydrýskovi musel podepisovat Jaroslav Samson Lenk.
Ten se také díky písničkám z večerníčků zasloužil o výraz vděku za uspořádání výstavy zejména od malých návštěvníků. A mezi tím, co se dospělí seznamovali s významem mokřadů a problémy s ochranou vydry říční, děti sledovaly příběhy Vydrýska na televizní obrazovce. Osobně si myslím, že uspořádání výstavy přispělo nejen ke zviditelnění problematiky ochrany přírody, ale Calla spolu s Nadačním fondem pro vydru vešla do podvědomí českobudějovických občanů jako ekologické organizace.
Přemnožené krysy zabíjejí život na korálových ostrovech, tvrdí studie -
Využití Světového dne mokřadů bylo jenom vhodným dokreslení problematiky spojené s Ramsarskou konvencí. Méně úspěšné bylo použití loga 30 dnů pro neziskový sektor, neboť kampaň propagující neziskové organizace má opravdu proměnlivá období.
Od dob, kdy mohutné bilbordy s postavami rádoby dobrovolníků děsí veřejnost na potkání a novináři se předhánějí ve zprávách o zaručeně nejlepších akcích, letos kromě internetové stránky, kde jsme výstavu rovněž prezentovali, ticho po pěšině.
A to, že jsme svým způsobem "zneužili Vydrýska" má rovněž své důvody. Jak jsem řekl při vernisáži výstavy.
U veřejnosti potřebujeme překonat mýtus škodlivosti vydry a naopak ji představovat jako symbol mokřadů a mokřady, to je zdravá krajina. A pokud děti vidí dnes ve Vydrýskovi kamaráda, pak lze předpokládat, že v dospělosti se i k ostatním vydrám budou chovat jako ke kamarádovi a ne k nepříteli. Poděkování za možnost uspořádání výstavy patří Nadačního fondu pro vydru a osobně ing. Janu Novýmu, který jako zaměstnanec fondu i člen Cally pomohl významnou měrou akci realizovat.
Jihočeská vědecká knihovna poskytla vhodné a osvědčené prostory a na svých internetových stránkách tuto akci prezentovala.
Co dokáže ochrana přírody ve spojení s mytickými tvory? -
Věřím, že to nebyla poslední výstava, neboť i toto je forma jak se přiblížit veřejnosti. Zpět na obsah Zaznamenali jsme na výstavě Výstava o vydře je za námi. Mnohem snadněji a rychleji jsme ji s ing. Jendou Novým "odinstalovali" nemám rád výraz rozbourali , nežli nainstalovali.
Myslím, že to nebyla zbytečná akce a snad nebude ani tolik prodělečná. Vzhledem k tomu, že návštěvníci se nepodepisovali, nýbrž pouze někteří 91 nám vzkázali své dojmy a zážitky, rád bych se o ty nejpříjemnější podělil se čtenáři Ďáblíka.
Návštěvnost zaznamenali pouze pracovníci knihovny, zvláště paní na vrátnici a jejich vyjádření byla stejně jako většina zápisů, pochvalná. Výstava byla velice zdařilá, texty psané na modrých deskách byly velice výstižné, bylo velice dobré, že nebyly psané odborně, ale zdařilým podáním, jemuž rozumí i lidé, kteří se nezabývají zoologií. Zpět na obsah Chraňme vrabce! Ptákem roku byl vyhlášen vrabec obecný.
Zatímco v osmdesátých letech žilo u nás kolem čtyř milionů párů "vrabčáků", dnes je jich o tři miliony méně. Vrabec býval u nás jedním z nejrozšířenějších ptáků a jeho specializace na pole s obilovinami, sýpky, dvory a zemědělské areály mu vynesla pověst škůdce. Dnes tomuto drobnému opeřenci hrozí vyhynutí nejen u nás, ale v celé západní Evropě stejně jako například vlaštovce, chocholoušovi nebo sýčkovi. Za posledních dvacet let ubylo vrabců kolem 60 procent.
O příčinách tak náhlého poklesu existují dosud pouze dohady. Jako jedna z nejpravděpodobnějších příčin se jeví nedostatek hnízdišť a potravy. A stejně jako u všech živočišných druhů se na tomto stavu podepisuje zhoršující kvalita životního prostředí. Ubylo hnízdních možností pro vrabce. Dříve si stavěli hnízda pod střešními krovy a skulinách, které díky zateplování budov zmizely.
0 / 5