Patricia, 34

Číslo profilu 5124365
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 06/1/2023
Jméno Patricia
Země Czech Republic
Město Valašské Meziříčí
Orientace Heterosexuální
Věk 34
Znamení zvěrokruhu Lev
Výška 156 cm
Váha 71 kg
Barva vlasů Hnědý
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Ne
Oblíbené země Maroko Velká Británie Spojené státy Dánsko Lotyšsko

Tuto zprávu poskytl uživatel Patricia Valašské Meziříčí 06/2/2023 11:34:06

Poslední rande naslepo jsem měl v roce Na Hradě ještě první týdny dosluhoval Václav Havel a hlavní zprávou bylo místo britského referenda o vystoupení z Unie české referendum o vstupu tamtéž. Teď, v roce , mám rande naslepo znovu a po třinácti letech si připomínám, jak napínavé je rozhlížet se za dveřmi kavárny po tváři, kterou znám jen z fotek. Kateřina má na sobě bílomodré šaty, se kterými jí ladí boty i kabelka.

S kolenem opřeným o koleno sedí i v pohodlném nízkém křesle pozoruhodně ladně. Dáma na první pohled.

okcupid seznamka Cheb

Podáme si ruce, hezky se usměje. Na stole stojí otevřený birell a po pár větách se přiznáme, že se v takhle horkých dnech — v Brně je přes třicet — rádi chladíme pivem i za chůze. Ještě před pár dny jsme o sobě nevěděli. Jeden druhého jsme objevili na Tinderu. Na nejpopulárnější mobilní seznamce primárně určené k hledání krátkodobých známostí, s více než padesáti miliony uživatelů.

Tinder je symbolem toho, jak se oproti časům mého posledního rande naslepo — kdy chytré mobilní telefony ještě ani neexistovaly — doba seznamování změnila. V čem se zážitek, který Tinder nabízí, liší od jeho předchůdců? Třeba tím, že jsem na Kateřinině kartě viděl kromě obligátních fotek z cest a věku — 24 let — i naše společné známé a zájmy.

Nic z toho jsem nevyplňoval, služba si údaje zjistila z Facebooku. Zjišťuji tedy, že se Kateřina přátelí s několika mými kolegy z novin a že lajkuje mou oblíbenou facebookovou stránku s nihilistickými vtipy.

Působí na mě sympaticky, a tak následuje krok, který do běžného jazyka proniká jako synonymum toho, že se člověku někdo nebo něco líbí: swaj­pnutí doprava. Dotknu se Kateřiny na displeji palcem a vyšoupnu ji za pravý roh obrazovky.

A vida, Tinder mi ihned oznámí, že Kateřina udělala to samé se mnou.

Seznamka Tinder Sexuální spartakiáda ve vašem mobilu -

Máme takzvaný match, shodu. Trémistům nabízí Tinder bezbolestné seznamování na anestetikách. Nedostane se vám jasného odmítnutí.

Jsou tu samozřejmě lidé, které jste swajpli doprava a nedočkali se shody. Je ovšem možné, že hledají podle jiných kritérií než vy: mohli si třeba zvolit menší okruh — Tinder pokryje rádius jednoho až sto šedesáti kilometrů — nebo nehledají partnera vašeho věku.

A i když se dovtípíte, že část lidí vás přece jenom odmítla, nebolí to jako dostat košem po tanečních. Bez zjitřených emocí se jede dál, než se dočkáte propojení. Teprve ve chvíli, kdy se oba uživatelé — nemusí to být muž a žena, muži můžou hledat muže a ženy ženy — navzájem postrčí za pravé kraje displejů, dovolí jim aplikace poslat zprávu.

Témata se tu nabízejí sama: otázky k fotkám, poznámky ke společným zájmům či známým. Je to, jako kdyby tým inženýrů vzal proces sbližování do aerodynamického tunelu a osekal všechno, co překáží plynulému proudění komplimentů a bonmotů. Co dál? Aplikaci naposled aktivně využíval loni.

Domluvil si přes ni devět schůzek. Šest z nich skončilo sexem ještě týž večer, zbylé tři později.

okcupid seznamka Cheb

Nikdy se však s žádnou partnerkou nesešel hned v den, kdy je Tinder propojil. Některé chtěly čas na rozmyšlenou, jiné prostě čekaly, až spolubydlící nebo rodiče uvolní byt.

Jako komik měl výhodu. Odlišit se tím od zbytku. Pětadvacetiletý Jaroslav mluví v minulém čase. Loni v létě se zamiloval a nevázaný život pro něj skončil. Přesto je jeho účet stále aktivní. Je příjemné vědět, že se člověk líbí, že ho ostatní swajpují doprava. Ptám se Kateřiny, co si od Tinderu slibuje. Zábavu, odpovídá. Přítele nemá a momentálně si ho nehledá. Tráví totiž hodně času v práci a v příštím semestru bude dělat státnice na fakultě sociálních studií. Bylo to právě její povolání — pracuje v IT firmě — které ji přimělo Tinder vyzkoušet.

Přečetla si o něm v časopise nedlouho předtím, než vyrazila na služební cestu do Polska. Jako první se jí tam ozval místní architekt původem z Angoly. Sešli se v hotelovém baru a vzápětí pokračovali ke Kateřině na pokoj. Stalo se to v květnu, dodnes si píšou. On mluví polsky, portugalsky a francouzsky, já česky, anglicky a německy. Ale s pomocí Google Translatoru se to dá zvládnout.

Seznamka Tinder Sexuální spartakiáda ve vašem mobilu -

Zrovna dneska jsem mu přála k narozeninám. Má několik desítek matchů, což pro mě přepočítává na samsungu s nakřáplým displejem. Schůzky v kavárnách si od návratu zatím domluvila tři, nepočítaje v to mě. V jednom případě překousla i to, že se jí protějšek během dopisování přiznal, že má falešnou fotografii. Na žádném rande ale nakonec nezafungovala chemie.

Těžkou hlavu si z toho Kateřina nedělá, známosti má, sex jí nechybí. Tinder je pro ni spíš okořeněním už tak pestrého života než branou k doposud nepoznaným zážitkům. Ačkoliv v jednom ohledu jí obzory přece jenom otevřel. Ale i díky Tinderu vidím, že nejsou. Rozcházíme se po necelé hodině kaž­dý po svém.

Ještě před schůzkou jsem Kateřině prozradil, že rande hledám jenom jako novinář. I tak ale cestou z kavárny pociťuji narcismus, o kterém mluvil Jaroslav. Je příjemné zjistit, že můj pravopis může někomu připadat atraktivní. Tinder není první mobilní seznamka orientovaná na ty, kteří spíš než spřízněnou duši hledají rychlé a diskrétní uspokojení biologických potřeb.

Cestu mu prošlapal Grindr, který roku nabídl rychlé seznámení homosexuálům a bisexuálům. Na rozdíl od Tinderu dokonce umí potenciální partnery seřadit od nejbližších po nejvzdálenější, čímž uživatelům šetří čas i peníze za taxi.

Ve své skupině je Grindr dosud nejoblíbenější. Jeho zakladatelé v roce vydali aplikaci Blendr, která na stejném principu propojuje lidi všech sexuálních orientací. Za zmínku stojí také majetkově nijak nespřízněná aplikace Spoonr, s níž lze v okolí nalézt lidi, co se prostě jenom chtějí s někým pomazlit. Všimněte si teď mimochodem, jak poetické názvy tyto služby mají.

Pro byznys není důležité být první, nýbrž být největší. A to Tinder je. Čísla z posledního roku působí impozantně. Podle CNBC měla služba loni padesát milionů uživatelů, z toho bylo dle magazínu TechCrunch víc než deset milionů aktivních každý den. Podle PRnewswire.

.

0 / 5