Emilie, 48

Číslo profilu 5916669
Datum registrace 06.02.2023
Aktualizován 06/1/2023
Jméno Emilie
Země Czech Republic
Město Znojmo
Orientace Heterosexuální
Věk 48
Znamení zvěrokruhu Váhy
Výška 151 cm
Váha 53 kg
Barva vlasů Bílá
Barva očí Modrý
Kouření Ne
Alkohol Ano
Oblíbené země Dubaj Slovensko Vietnam

Práce s mládeží – Českomoravská myslivecká jednota, z. s. – Okresní myslivecký spolek Třebíč

Tuto zprávu poskytl uživatel Emilie Znojmo 06/2/2023 10:19:06

Městská knihovna v Třebíči | Knihovna Hasskova | Nabídka besed a exkurzí, oddělení pro dospělé

Tato webová stránka potřebuje váš souhlas pro používání cookies, které slouží pro personalizaci obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti a další účely. Již jedenáctým rokem žáci a učitelé ZŠ Třebíč, ul. Jaroše pracují v mezinárodním programu GLOBE, což je dlouhodobý mezinárodní program podporující u žáků zájem o přírodu a přírodní vědy a rozvíjející metody badatelsky orientovaného vyučování.

Žáci pozorují a zkoumají životní prostředí pomocí praktických postupů a využívají výsledky svého bádání k řešení environmentálních problémů v okolí své školy.

Data naměřená žáky slouží vědcům k výzkumu klimatu a prostřednictvím mezinárodní databáze, jejímž garantem je americká NASA, jsou k dispozici i široké veřejnosti. Do programu je zapojeno zemí ze všech kontinentů. Žáci a učitelé zájmového útvaru GLOBE v průběhu celého roku prováděli pozorování a měření v oblasti meteorologie, hydrologie, fenologie, biometrie a pedologie.

Důraz byl kladen na rozvoj badatelských dovedností a osvojování si vědeckých postupů práce. V oblasti meteorologie žáci pozorovali počasí a zpracovávali meteorologická data, která škole poskytuje meteorologická stanice.

Vytvořili měsíční přehledy počasí, které použili pro tvorbu příspěvků pro Třebíčský zpravodaj. Příspěvky byly poskytnuty veřejnosti prostřednictvím Třebíčského zpravodaje od března do listopadu Prosincový příspěvek nebyl bohužel zveřejněn z důvodu nedostatku místa kvůli silvestrovské příloze.

Dále žáci zpracovali projekt ,,Jaké ovzduší máme v Třebíči? Projekt zahrnoval měření a vyhodnocení množství aerosolů v atmosféře, sledování a zpracování znečištění ovzduší prachovými částicemi v Třebíči. Žáci také pokračovali ve zpracování a odesílání meteorologických hodnot celosvětové databáze.

Na evropském setkání koordinátorů GLOBE v Kolíně nad Rýnem bylo naší škole uděleno ocenění za největší přínos v odesílání dat v týdnu na jaře V oblasti hydrologie žáci pokračovali v pravidelném hydrologickém průzkumu vody z řeky Jihlavy v Kočičině.

Přehled opuštěných zvířat |

U vody žáci měřili teplotu, průhlednost a pH vody, pozorovali vodní živočichy. Poté v laboratoři pro odebrané vzorky měřili obsah amoniaku, dusitanů, dusičnanů, fosforečnanů a železa, množství rozpuštěného kyslíku, vodivost, alkalitu a tvrdost vody. U rybníků v Týnském údolí také zkoumali půdu a rostlinstvo v okolí a živočichy ve vodě i na souši.

V oblasti fenologie žáci pracovali první rok na výzkumném projektu. Pozorovali rašení pupenů a růst listů na jaře a změny barvy listů na podzim na bříze a dubu. Také měřili teplotu půdy a vzduchu a množství srážek. Jelikož fenologický výzkum má smysl, pokud je dlouhodobý, budou žáci ve stejném měření pokračovat i v roce Pro žáky pak bude důležité meziroční porovnání pozorování.

V oblasti biometrie se žáci zaměřili hlavně na badatelské aktivity. Osvojovali si vědecké postupy práce při průzkumu pixelu — území v lese mezi Třebíčí a Budíkovicemi. Učili se vytyčovat pixel, orientovat se v přírodě, zkoumali rostlinstvo a jeho vitalitu, půdu a její znaky. Žáci se v kroužku seznámili s problematikou šíření invazivních rostlin a projektem Botanického ústavu AV ČR zaměřeným na jejich monitoring. Ve svém volném čase, který tráví v přírodě např. Činnost žáků pomůže vědcům při vývoji bezpilotního systému pro získávání kvalitních snímků invazivních rostlin a testování vhodných metod pro jejich následné automatické zpracování a vyhodnocení.

V první polovině roku pouze 2 žáci ve svém volném čase zmonitorovali některé akáty a křídlatku v blízkosti školy. Aby se aktivita žáků v této oblasti zlepšila, uspořádal v listopadu odborník z Botanického ústavu v Praze pan Josef Brůna přednášku o invazních rostlinách v rámci večera a noci s GLOBE ve škole. Doufáme, že to byla pro žáky dobrá motivace pro pokračování v monitoringu i v roce Prováděli jsme pozorování a měření usínání a probouzení vegetace tak, že na vybraných stromech jsme pozorovali růst pupenů, rašení listů, změnu barvy listu na podzim.

Žáci si prohlíží dobové snímky z 50 let a porovnávají se současností. Vyrážíme na pixel výzkumná plocha 30x30metrů , abychom pozorovali změny, počítali stromy, keře a mohli tyto informace sdílet s ostatními Globe školami přes stránky globe. Dalším projektem bylo zkoumání rybníků v Týně a v Týnském okolí a porovnávání naměřených veličin, změn vegetace kolem, změn parametrů vody v závislosti na ročním období.

Můžete se podívat jakým tématem jsme se loni zabývali: byl vyhlášen rokem půdy, takže jsme se věnovali rozborům půdy, zjišťování nejen pH, typ, druh půdy, ale také zkoumali souvislosti, jak kyselost půdy ovlivňuje plodiny na ní pěstované.

Podívejte se na prezentaci Půda v okolí Třebíče na konci této stránky. Vedeme naše žáky k aktivnímu přístupu k ochraně životního prostředí a učíme je nepřehlížet problematické oblasti. Proto jsme celý podzim věnovali vyhledávání a pojmenovávání kritických bodů v péči o čistotu vodních zdrojů v našem městě. V úterý Tématem podzimního setkání bylo vyhodnocení letní turistické sezóny a také představení kulturních akcí, které nás nyní čekají včetně přípravy na adventní a vánoční čas.

Město pro podnikatele připravilo propagační materiály a mapy, které mají zdarma a používají je ve svých provozech. V termínu od Stejně jako každý rok se opět do projektu zapojí také třebíčské památky. Ve dnech Město Třebíč vyhlašuje u příležitosti Záběry by měly obsahovat třebíčské památky zapsané na seznam UNESCO areál bývalého benediktinského kláštera, bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť, židovský hřbitov s důrazem na jednotlivá roční období.

O víkendu Třídenní oslavy nabídnou koncerty, vystoupení pro děti, průvod staletími, přehlídku veteránů, otevřené městské památky i gastrospeciality. Nová limitovaná edice značky Nutella pracuje s motivy vybraných míst České republiky a Slovenska. Po náročné šestileté rekonstrukci byla dřevěná budova říčních lázní na koupališti Polanka v Třebíči oceněna v krajském kole soutěže Památka roku , v kategorii rekonstrukce nad 2 miliony korun. Ocenění převzal Etapová cyklojízda pro dobrou věc napříč Českou republikou začala prvního a skončila jedenáctého června.

Jízda Na kole dětem má již dlouhou tradici. K tetošnímu už třináctému ročníku cyklotour, jejímž hlavním cílem je získání peněz na pomoc onkologicky nemocným dětem, se připojili Pavel Pafko, Jan Pirk, Jiří Ježek a také starosta města Třebíče Pavel Pacal.

Pro rok si pro vás Třebíč připravila pestré menu. Každý si vybere podle své chuti, protože věříme, že ochutnávat se dá všemi smysly. Přivoňte si k historii, zakousněte se do místních specialit, vychutnejte si atmosféru festivalů. Okořeňte si svůj volný čas zážitky i poznáním. Máte sen, který vám nedá spát? Svěřte se s ním!

Globe meteorologie na škole | Základní škola Třebíč ulice Kapitána Jaroše

Napište svůj sen na kus papíru, vystoupejte vzhůru na rozhlednu na Pekelném kopci, vložte ho do speciální schránky a třeba právě ten váš sen bude vybrán a splněn. Hra Skryté příběhy je pátrací hra, která baví děti i dospělé a poskytuje tak skvělou příležitost pro společnou týmovou aktivitu. Hra pracuje s reálnými příběhy z různých dob a míst. Je tedy nejen zábavná, ale i vzdělávací. Hra Skryté příběhy je rozdělena na jednotlivé mise, což jsou v podstatě výletní trasy.

Trasy se Skrytými příběhy jsou rozprostřeny po celé republice. Ty jsou rozděleny na jednotlivá zastavení. Stačí si jen vybrat a vyrazit. I v Třebíči je pro vás připravena 1 trasa s názvem Třebíčský Machzor. Nová Galerie Fšem v kavárně Vzpomínka na Karlově náměstí uvádí V průchodu kavárny Vzpomínka uvidí návštěvníci třináct obrazů městské věže v nevšedních barvách.

Výstava bude k vidění do Třebíčský spolek Fšem tímto zahájí sérii expozic lokálních amatérských výtvarníků a zajímavých umělců ze sociálních sítí. Aktuální informace o půjčovnách kol ČD Bike na webu www.

Ve středu Hlavním tématem bylo představení letošní marketingové kampaně Ochutnejte Třebíč! Městské kulturní středisko připravilo na hlavní turistickou sezonu novou prohlídkovou trasu v bazilice sv. Zavede je do míst, která jsou královstvím varhaníků a varhanářů. Prohlídková trasa seznámí zájemce s královským nástrojem v bazilice — s místními varhanami. Chybět nebudou ani poslechové ukázky základních rejstříků a zvuková ukázka nástroje. Hlavní turistická sezóna je za dveřmi. První dubnový víkend mohou návštěvníci Třebíče zavítat na větrný mlýn, městskou věž, vodojem na Kostelíčku nebo do zámecké ledovny.

Tyto památky zůstávají od listopadu do března uzavřené. Se začátkem hlavní turistické sezony se do kaváren a cukráren v Třebíči vrací oblíbený zákusek.

Tím je větrník. Na letošní turistickou sezónu připravujeme marketingovou kampaň Ochutnejte Třebíč! Není to jen název, ale také výzva, která láká turisty do Třebíče. Ochutnávat ji totiž mohou všemi svými smysly. Městské investice, to nejsou jenom chodníky, silnice, budovy či opravy veřejných prostranství. Do Tyršových sadů letos přibyde bronzová socha čestného občana Třebíče, prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

Autorkou sochy je umělkyně z Vysočiny Tea Smetanová, jejíž specializací je figurální tvorba. Zhodnotili letošní turistickou sezónu a město představilo koncept marketingové kampaně na příští rok. Město Třebíč nechalo vyrobit a umístit pamětní desku Antonínu Kalinovi. Kalina byl třebíčský rodák a hrdina. Za druhé světové války byl z politických důvodů vězněný v koncentračním táboře Buchenwald, kde se mu podařilo zachránit život více než devíti stům židovských dětí.

Místa prodeje: třebíčská turistická infocentra, loď Horácko, informační centrum Kramolín u lodní zastávky. Od Ve čtvrtek Ten získal druhé místo v krajské anketě Zlatá jeřabina , v kategorii Péče o kulturní dědictví. V Třebíči budou před začátkem léta vyznačeny opatření pro cyklisty, která pomohou lepší orientaci při průjezdu městem a zvýší bezpečnost provozu.

Součástí je nový web www. Tento městský cykloportál také poradí kudy se na kole na různá místa bezpečně dostat. V Třebíči byla na začátku letošního roku dokončena rekonstrukce unikátního větrného mlýnu. Dostal i nové lopatky a stal se současnou dominantou Třebíče. Nově zpuštěný web www. Hlavní téma listopadové časopisu Turista je věnované Třebíčsku. Na několika stránkách se zájemci dozvědí, jaká místa rozhodně stojí za to navštívit.

Upozorňují na zajímavá místa mimo dosah top turistických cílů. Ke dvanácti ukrytým pokladům Třebíčska patří například Muzeum lidových kapel v Lesonicích, zaniklá středověká ves Mstěnice nebo hasičské muzeum v Heralticích a řeznické muzeum v Náměšti na Oslavou.

Milovníky přírody potěší procházky kolem Dalešické přehrady, které si mohou zpříjemnit vyhlídkovou plavbou. Tipy, jak připravit hezký výlet pro děti, si zde rodiče také přečtou. Za pozornost stojí interaktivní expozice Cesta časem v areálu třebíčského zámku, unikátní Mozkoherna, jediné vědecké centrum na Vysočině Alternátor a kousek opodál v Jemnici — Panenská stezka, která je vhodná i pro kočárky.

Děti se jistojistě vyřádí ve Stříteži na trampolínách a prolézačkách. Časopis Turista je ideálním pomocníkem při plánování výletů, ale také příjemným a zajímavým čtením o krásách Česka.

SK Horácká Slavia Třebíč » Ptejte se » Redakce webu

V neděli Dobrý den paní Hagarová,. V Třebíči se nám moc líbilo, prošli jsme si Židovskou čtvrť, zámek s pivovarem, ale viděli jsme také kvantum paneláků na okraji města. Nad vlakovou stanicí jsme si prohlédli bejvalý vodojem a taky přilehlou rozhlednu s kapličkou. Vyhrála cukrárna Paříž a restaurace Třebíčanka.

ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI • Labyrint - zábavní park v Třebíč

Určitě se někdy zase objevíme. Hezké léto. Dne 8. Dobrý deň, počas nášho pobytu v Čechách sme okrem iných navštívili aj Vaše krásne mesto Třebíč. Priznám sa, vôbec som nevedela, že Třebíč je tak nádherný! Keďže sme ho plánovali navštíviť, boli sme pripravení, mali sme prehľad o tom, čo chceme vidieť. Vyjadrujeme veľký obdiv za všetko, čo robíte pre Vaše mesto.

Prešli sme len časť jeho centra, no cítili sme sa ako v raji.

0 / 5