Lilly, 41

Číslo profilu 70473
Datum registrace 03.02.2023
Aktualizován 06/1/2023
Jméno Lilly
Země Czech Republic
Město Ostrava
Orientace Lesbičky
Věk 41
Znamení zvěrokruhu Beran
Výška 159 cm
Váha 66 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Modrý
Kouření Ne
Alkohol Ne
Oblíbené země Tunisko Maroko Maledivy Rakousko

Seznamka horská, hledám parťáka na hory a cesty |

Tuto zprávu poskytl uživatel Lilly Ostrava 06/2/2023 11:28:06

Skočit s padákem z letadla nebo z vysokého kopce není dnes nic zvláštního. Za pomoci instruktora to zvládají i důchodci a malé děti. Ale skákali jste někdy z mrakodrapu nebo ze skály? Smrtelné zábavě se říká base jumping. Chybu při ní uděláte jen jednou. Na nápravu máte totiž jen zlomky vteřiny, což obvykle nestačí. Toho jsou si vědomy úřady a tento extrémní druh parašutismu zakazují. Například v USA vás po přistání chytí policista a jdete do vězení.

V Česku se zatím o takovém případu neví. BASE je zkratka pro všechna čtyři místa, odkud se skáče: buidling dům , antenna televizní věž , span mostní oblouk a earth země, skály, útesy. Jednoho z nejlepších výkonů se odvážil Američan John Vincent, když pomocí přísavek vylezl na mostní oblouk v St.

Louis a skočil z něho dolů. Podobně riskantní byl seskok Rakušana Felixe Baumgartnera, který seskočil z pravé žehnající ruky Kristovy sochy nad Rio de Janeirem. Na otevření padáku měl pekelně málo času, protože k zemi to měl jen několik desítek metrů.

V tuzemsku jsou zatím všechny skoky důsledně utajené a mezi parašutisty se jen šušká, co a kdo možná skočil. Jak nebezpečný je base jumping, ukazuje srovnání s klasickým parašutismem. Zkušený parašutista při běžném seskoku z letadla nemá otevřít padák níž než šest set metrů nad zemí. V tu chvíli letí volným pádem rychlostí okolo dvou set kilometrů za hodinu, je tedy pouhých jedenáct vteřin od smrti.

Tři sta metrů je kritická hranice, za kterou už bývá všechno ztraceno. Pět vteřin je na reakci skokana a otevření padáku málo. Většina base jumperů při tom skáče z výšek menších než je těch kritických tři sta metrů. Jak to dokážou? Musejí mít rychlé zautomatizované reakce, speciální padáky otevírající se při nižších rychlostech a někdy skáčí s předem otevřeným padákem. Většinou se skáče bez záložního padáku. Pár vteřin letu na jeho použití v případě potíží s hlavním padákem nestačí.

Internetové pololegální příručky base jumpingu uvádějí, že do tohoto sportu by se neměl pouštět nikdo, kdo nemá za sebou spoustu seskoků na klasickém padáku a s akrobacií při volném pádu, které se říká skydiving. Jednotliví autoři se liší v doporučení, kolik seskoků je třeba absolvovat před rozhodnutím "Skočím si z mostu!

Base jumping podle statistik samotných skokanů zkusilo zatím asi sedm tisíc parašutistů, aktivně se mu v současné době věnuje okolo dvou tisíc lidí a několik stovek jich při své zábavě zahynulo. Paragliding - slet z kopců na padákových křídlech, na kterých lze stoupat v termice podobně jako na větroních. Skydiving - akrobacie při volném pádu před otevřením padáku, lze ji provozovat při klasickém parašutismu i base jumpingu.

Wingsuit - oblek podobný jako nosí Superman, slouží k plachtění vzduchem, před přistáním se otvírá malý padák. Filmový agent předvádí v nesmrtelné sérii svých filmů všechny možné adrenalinové skopičiny a není tedy divu, že si také občas něco "bejzne. Nutno poznamenat, že Gibraltar a ledovec byly dílem trikových odborníků, ale seskok z Eiffelovky a Asgradu byly opravdové a místo herců z nich skákali dubléři.

Téma diskuse: Hledám parťáka/parťáčku | SvětOutdooru

Druhý nejhlubší kaňon Evropy je pro base jumpery téměř ideální. Hrebienok je strategicky položené místo ve Vysokých Tatrách. Tedy pro dělostřelce možná ne, ale jste-li turisté, shledáte tento výrok více než pravdivým.

Je ideálním východiskem pro mnoho hvězdicových výletů. Ve Starém Smokovci nasednete na pozemní lanovku a svezete se do příští a zároveň poslední stanice. Rázem se ocitnete na Hrebienku, nevelkém to místě v nadmořské výšce kolem metrů, které hostí několik lyžařských vleků, horský hotel téhož jména, Bílikovu chatu a poslední roky také tubing, což je zběsilá jízda na pneumatikách, a dráhu pro horské koloběžky.

Posledně jmenovaná slouží v zimě jako sáňkařská dráha, jinak též obslužná komunikace pro zmíněná zařízení. Ať už se dostanete nahoru jakkoli — lanovkou, pěšky po zelené, popřípadě vozem taxislužby — nejprve se pořádně zamyslete: Kam to bude dneska? Hrebienok je středem hvězdice turistických cest.

Odsud vedou stezky k pěti význačným vysokohorským chatám a na dva známé vrcholy.

Téma diskuse: Akce: srazy, festivaly, závody | SvětOutdooru

Cesty mohou být vyloženě oddechové, jindy náročnější, až psychicky i fyzicky sžíravé. Pokud tedy zvolíte base camp právě zde, určitě neprohloupíte.

Po červené Tatranské magistrále se pustíme přímo na západ. Po nepříliš náročné, dvě hodiny trvající túře se ocitáme u horského hotelu Sliezsky dom m n. Zdejší restaurační zařízení funguje celoročně, takže ať už je počasí jakékoli, může být o vás a váš žaludek náležitě postaráno.

V roce tady hostili i papeže Jana Pavla II. Pokud vás cesta sem příjemně navnadila na další vysokohorské scenérie, obhlédněte krásné Velické pleso a o něco výše položený Velický vodopád. Opravdu zdatní chodiči si mohou troufnout po zelené turistické ještě o něco dál — na Poľský hrebeň, popřípadě téměř dvaapůltisícový vrchol Východné Vysoké.

Poloha hotelu pod Gerlachovským štítem , nejvyšším to bodem Vysokých Tater, jej předurčila jako sídlo horských vůdců. Zdatnější a movitější turisté si mohou vůdce najmout do svých služeb a zdolat s ním metrů Gerlachu či výzvu některého z jiných vrcholů dle vlastního výběru. Ceny za Gerlach pro dvě osoby začínají zhruba na deseti tisících na stole ve slovenských. Fyzicky a zřejmě i psychicky nejnáročnější túra vede z Hrebienku na Slavkovský štít Připravte se na čtyřapůlhodinové úmorné stoupání v serpentinách a velké zklamání po dosažení vrcholu, když zjistíte, že jste teprve na Nose a štít je ještě mnohem dál.

Počáteční útrapy vám zpestří pěkná Slavkovská vyhlídka, již určitě dosáhnete po méně než hodině. Když celou túru srovnáte s bájným cimrmanovským výletem na Kokořín, zjistíte kromě jiného, že tam také není vůbec nic. Slavkovský štít nezdobí kiosek s vybranými uzeninami, ani pobočka pošty, odkud byste mohli příbuzným poslat pěkný pohled s originálním razítkem.

Nezbývá než útrpná cesta zase zpět dolů, snad o hodinu kratší než ta vzhůru. Nejznámější dolina Tater — Veľká Studená - ukrývá na svém konci Zbojnickou chatu , jež si právem zaslouží pozornost turistovu. Na cestě k ní budeme dvakrát křižovat inspirujícně křišťálový Veľký Studený potok a užijeme si nějaké ty řetězy na nejtěžších místech výstupu. Vareškové a Dlhé pleso zpříjemní závěr cesty.

Kromě dobrého čaje nebo kalíšku Demänovky vás může potěšit i fakt, že odpočíváte v nejnovější z tatranských horských chat.

outdoor seznamka Litomyšl

Zbojanda totiž v červnu do základů vyhořela, takže vše, co tam uvidíte, nebude starší než osm let. Před třiceti lety, v květnu , se tady odehrála jedna z největších tragédií horské služby. Vrtulník Mi-4 havaroval s pěti lidmi na palubě. Čtyři z nich jako zázrakem vyvázli.

Jeden z přeživších umírá o deset let později při vůbec největší civilní letecké katastrofě ve Vysokých Tatrách. Do horských podmínek nepříliš vhodný stroj Mi-8 se zřítil v Mlynické dolině.

Pod jeho troskami zůstává sedm záchranářů. Do závěru Malé Studené doliny, a tím pádem k Téryho chatě se dostaneme přes další dvě významné chaty a po překonání necelých tří hodin pochodu.

Pouhou čtvrthodinu od Hrebienku je vzdálena Rainerova chata S nejlepším čajem z místních bylin a výstavkou nosičských a horolezeckých proprietek z minulého a předminulého století patří k nejoblíbenějším zastávkám.

U Zamkovského chaty , kterou jako jedinou ve Vysokých Tatrách spravuje žena, opustíme červenou magistrálu a po zelené dokřepčíme k horolezci patrně nejoblíbenějšímu horskému stavení. Pan Ödön Téry, podle nějž je pojmenováno, byl spoluzakladatelem Uherského karpatského spolku a na svou dobu vykonal mnoho pozoruhodných výstupů na okolní štíty. První část výstupu z Hrebienku na Skalnatou chatu bude shodná s předcházející túrou.

outdoor seznamka Litomyšl

U Zamky neopustíme Tatranskou magistrálu a po necelých dvou hodinách dorazíme na místo, kde vládne nosičský velikán, co do výkonů, Laco Kulanga. Jeho rekordní vynášku ,5 kg z Hrebienku na Zamkovského chatu dosud nikdo nepřekonal.

Rekordní je i dosavadní souhrn jeho vynášek na Skalnatou chatu — přes tun. S duchem tohoto velikána je to trochu jinak.

Chceš bezvýhradně patřit nadržené dominantní slečně? |

Fanoušek Vladimíra Mečiara knihu o svém životě připsal slovenskému nacionalistovi, socialistovi a korupčníkovi, který spolu s Václavem Klausem roztrh Československo. Komu by nestačil pohled na Skalnaté pleso s odrazem Lomnického štítu , může pokračovat po magistrále na vrchol Veľké Svišťovky Túra se tak protáhne zhruba na dvojnásobek.

Sliezsky dom. Slavkovský štít. Zbojnická chata. Rainerova chata. Zamkovského chata. Téryho chata. Skalnatá chata. Veľká Svišťovka. Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:. Hvězdnatý Hrebienok Vysoké Tatry. Jana Bečková. Jak na to. René Kujan. Diskuse Jméno. Zadejte prosím kód z obrázku velká písmena :.

Seznamka naLovu - Mapa stránek

Diskuze k článku Celkem 0 příspěvků v diskuzi. Přidat nový příspěvek. Napsat článek Napište nám Info o serveru. Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku?

Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko. Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry , kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy. Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.

Cestovní pojištění od Porovnej Online cz casino s licenci slot-vegas. Jedná se o vápencovou skálu na Pálavě, kde je povoleno lezení pouze na podzim. Středověk začal a skončil Středověk je ohraničen pádem Západořímské říše v roce a pádem Konstantinopole roku Ačkoli pánové obvykle nemají tendenci plnit svůj šatník až po okraj, pro různé příležitosti bude potřeba několik párů. Obertauern: obrovská alpská mísa plná čerstvého sněhu Zimní sezona v Obertauern začíná Lyžařské středisko v klínu Radstadtských Taur připomíná obrovskou mísu naplněnou po okraj našlehanou sněhovou smetanou.

Díky tomu má dostatek přírodního sněhu po celou zimu. Zimní turistika v horách. Jak začít a na co bychom měli pamatovat? Když se díváte na fotografie horolezců zdolávajících nejvyšší vrcholy světa, často si říkáte, proč jste se tam ještě nedostali? Chcete si vyzkoušet zimní vysokohorskou turistiku, ale nevíte, kde začít? Historické betlémy - výstava Mělník, Regionální muzeum Mezinárodní festival outdoorových filmů České Budějovice, Lanovka Výstava betlémů Nový Knín, Muzeum zlata Międzynarodowe Targi Turystyczne - veletrh Polsko, Varšava Boot - veletrh Německo, Berlín Lodě Mezinárodní festival outdoorových filmů Písek, Portyč Mezinárodní festival outdoorových filmů Spálené Poříčí, zámek Festival vína Český Krumlov 7.

Diskuse Odkaz pro Mariaka Skiák, Kuba Turek, Lukas B.

0 / 5