Stela, 26

Číslo profilu 8489704
Datum registrace 29.01.2023
Aktualizován 06/1/2023
Jméno Stela
Země Czech Republic
Město Vrchlabí
Orientace Bisexuální
Věk 26
Znamení zvěrokruhu Ryby
Výška 165 cm
Váha 74 kg
Barva vlasů Hnědý
Barva očí Zelená
Kouření Občas
Alkohol Ano
Oblíbené země Jižní Afrika Nederland Itálie

Článek | Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Tuto zprávu poskytl uživatel Stela Vrchlabí 06/2/2023 10:30:06

Číst článek. Zpráva popisující případ z opavské nemocnice je jednou z osmnácti, které v roce sepsaly speciální komise ministerstva zdravotnictví. Případ z Opavy zůstal ale čtyři roky v utajení. Nikdo z ministerstva ho nenahlásil. Případem by se měla policie zabývat až nyní, protože poté, co ministerstvo zdravotnictví po opakovaných žádostech o svobodném přístupu k informacím zprávy vydalo, padlo trestní oznámení.

Zprávy, které obsahují závažná zjištění v oblasti porušování lidských práv, jako třeba dvoutýdenní omezení na svobodě, využívání medikace jako formu trestu, zcela nevyhovující pokoje, kde bylo i více než deset pacientů, nepřetržitý kamerový dohled a pohlavkování či okřikování ze strany personálu, ministerstvo nikdy nezveřejnilo.

Odtajnilo je až po půlroční snaze lidskoprávního aktivisty a právníků z mezinárodní neziskové organizace Validity Foundation, kteří chtěli získat obrázek o poměrech v psychiatrických zařízeních, jejichž stav jim již několik let popisovali pacienti, kteří z nemocnic vyšli. Komunikace s ministerstvem ohledně vydání dokumentů.

Dle ministerstva zdravotnictví šlo o anonymní pracovní výstupy. Oddělení pro reformu péče o duševní zdraví se domnívalo, že tyto pracovní výstupy za každé zařízení nemohou být poskytnuty s ohledem na ust.

Výzkum byl realizován jako anonymní. Všem účastníkům byla zaručena anonymita. Dodává, že žadatel argumentoval správně, pokud tvrdil, že výstupy má ministerstvo k dispozici, ale neměl pravdu v tom, že by se jednalo o závěrečné hodnoticí zprávy. Následně po argumentaci žadatele byla žádost přehodnocena a v anonymizované formě byly informace poskytnuty.

Například v případě opavské psychiatrické nemocnice byl sice v první větě začerněný název lékařského zařízení, ale hned ve druhé větě stálo, že se jedná o psychiatrickou nemocnici v Opavě. Zjištění o dlouhodobě kurtované pacientce z Opavy dostal do rukou také Jindřich Jašík, pracovník v sociálních službách, který se dlouhodobě věnuje duševnímu zdraví.

Z mého pohledu se tam jednalo o týrání. V té zprávě stojí, že se jedná o mučení. Policie mu údajně nechtěla uvěřit. Vůbec mi to nechtěli uvěřit. Případ 12 let kurtované pacientky: když selže systém a ombudsman o vás neví. Případ nahlásil, protože chtěl vědět, zda je takto dlouhodobé kurtování přípustné v Takto dlouhé kurtování je z mého pohledu absolutně neobhajitelné. Argumentu opavské psychiatrické nemocnice, že na postupu pacientka a její rodina trvala, Jašík nerozumí.

Nějak se v tom ztrácím. Plním svou oznamovací povinnost a samozřejmě může policie říct, že tohle je v Dle krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje však žádné oznámení nedorazilo.

Tedy z ministerstva zdravotnictví případ nahlášen nebyl, ačkoliv definice mučení spadá dle § trestního zákoníku do kategorii trestných činů, na které se vztahuje oznamovací povinnost. Ke konkrétnímu případu z Opavy se vyjádřit odmítla.

Jeden z nich popisuje, že ministerstvo upozornil, že by případ měl být oznámen na policii. Vedení ministerstva na něj však vyvíjelo tlak, aby situaci nenahlašoval sám s tím, že problém napraví interně.

Teď máme šanci více otevřeně mluvit o tom, jak moc je potřeba kontrolovat kvalitu péče a dodržování lidských práv právě v psychiatrické péči, nejen v přímořízenkách, ale i na všech menších psychiatrických odděleních.

Zprávy jasně ukazují, že nejde o selhání jednotlivců,. V následující komunikaci mluvčí specifikuje, že tato agenda spadala pod náměstka pro zdravotní péči. Tím byl v té době dnes již bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. O tom, že kontroly v psychiatrických nemocnicích probíhají, věděl. Tyhle detaily ke mně samozřejmě nechodily. Senát Krajského soudu v Ostravě zamítl ve čtvrtek odvolání bruntálského exzastupitele za SPD Daniela Makaye, který byl odsouzen za výroky schvalující ruskou vojenskou agresi na Ukrajině.

Český rozhlas - Zprávy. Vyhledávání Vyhledat. Facebook Twitter. Zpět na mobilní verzi. Komunikace s ministerstvem ohledně vydání dokumentů Mohlo by vás zajímat. Kdo je Jevgenij Prigožin? Její benefity jsou nezpochybnitelné, shodují se odborníci.

seznamování po třicítce Benešov

Nejdůležitější je, aby v tom byli všichni dobrovolně, říká psycholožka o konsenzuální nemonogamii. Po dohodě s Nekulou. Kritizovaný exšéf zemědělského fondu Šebestyán skončil i v radě lesnického fondu. Zprávy z domova. Putin je borec, odzbrojí ukrofašisty, hlásal politik za SPD. Podle soudu musí zaplatit 45 tisíc Senát Krajského soudu v Ostravě zamítl ve čtvrtek odvolání bruntálského exzastupitele za SPD Daniela Makaye, který byl odsouzen za výroky schvalující ruskou vojenskou agresi na Ukrajině.

V jihovýchodní Praze jsou přerušeny dodávky tepla od Pražské teplárenské, výpadek potrvá do odpoledne. Výběr z médií: cena garáže v Praze jako bytu v Brně, více dopravních nehod na podzim a odvolaný ředitel. Prezidentské volby Nejčtenější 24 hodin 3 dny týden Nejčtenější za posledních 24 hodin Proč odešel ministr Stanjura. Řehka: Armáda se primárně musí chystat na válku velkého rozsahu. Situace je vážná. Orbánova velkomaďarská šála vyvolala u sousedů pobouření i předvolání velvyslanců.

Krvavý fotbal v Kataru: tisíce mrtvých, trávník v poušti a finále před Vánoci. Do Česka se vrátil penzista odsouzený v Hongkongu na 27 let za pašování drog. Nejčtenější za poslední 3 dny Proč odešel ministr Stanjura.

Hrad se před volbami zbavil dlouholetých vedoucích. Proč mnozí mobilizovaní Rusové, kteří do války většinou nechtějí, do ní nakonec přece jen jdou.

Nejčtenější za poslední týden Proč odešel ministr Stanjura. Zemědělský fond zveřejnil utajované posudky k Babišově střetu.

Novinky - Sbor dobrovolných hasičů Žďárná

Prezidentský uchazeč Zítko dál sbírá podpisy občanů. Kamerunský rodák Embolo vystřelil na mistrovství světa výhru Švýcarska nad svou domovskou zemí. Podle soudu musí zaplatit 45 tisíc. Tradice, nebo mučení? Francie rozhoduje o zrušení býčích zápasů, toreadoři jsou proti. Je Česko nejpřísnější v Evropě? Slovenka Mikolájová rozhodla o třetí prohře Slavie v Lize mistryň. Někdy je lepší nemyslet a vystřelit, říká.

Zprávy Radia Praha | Radio Prague International

Sledujte nás na Facebooku Sledujte nás na Twitteru. MS fotbal Český rozhlas - Zprávy Zavřít. Vesmír Věda Technologie Příroda Historie. Společnost Zdraví Cestování Vaření a jídlo Auto. Komunální volby Parlamentní volby Senátní volby Krajské volby Eurovolby Komunální volby Senátní volby Prezidentské volby Parlamentní volby Textová verze Plná verze webu Newsletter.

Kontakty Redakce Cookies. Český rozhlas Radiožurnál Plus. V seriálu Dokonalý svět byla na toto téma úsměvná scéna. Existuje názor, a v časopise Moje psychologie už jsme o něm psali, že z jistého pohledu může za ženskou osamělost jakési zvláštní sociální vlnobití v naší společnosti.

Ačkoli se ženy tradičně vdávaly za muže vzdělanější a potenciálně úspěšnější, než jsou ony samy, v poslední době se situace změnila: vzdělaní a úspěšní muži se totiž zhlédli v asistentkách, sekretářkách a prodavačkách, zkrátka v ženách, které je pravděpodobně nebudou převyšovat a budou vytvářet rodinnou pohodu.

Kariérově méně úspěšní muži tak zůstávají single a s nimi i početná skupina úspěšných žen, které najednou nemají kde brát — copak si vezmou chlapa, kterého si nikdy nebudou vážit? Podle některých názorů je tohle zvláštní sociální vlnobití důsledkem emancipace: jsme soběstačné, muži nás obdivují, ale doma by nás mít nechtěli. Ženy jsou dnes — přiznejme si, že hlavně vlastní vinou — pod obrovským tlakem: musejí podávat výkony v zaměstnání, musejí dobře vypadat, měly by se uživit, a naopak by se neměly hroutit, tloustnout a pokud možno ani stárnout.

Počínaje třicítkou pak okolí očekává, že taková žena představí rodičům ženicha na úrovni, vdá se, začne rodit děti a starat se o domácnost.

Mgr. Pavel Rataj názory - psycholog, psychoterapeut Praha -

Dlouho se nic neděje. Úspěšná žena je totiž náročná může si to dovolit a nehledá muže za každou cenu. Jenže tlak se s přibývajícími léty stupňuje a najednou přijde panika: Stihnu mít děti? Stihnu mít rodinu?

A tu se najednou kdesi zjeví muž, který sice nemá to či ono vzdělání, kariéru, zdroje , ale chová se jakžtakž galantně, sem tam něco zařídí a dodá iluzi opory. Žena je u vytržení, že konečně není na všechno sama, a nastává logická reakce organismu — slepá zamilovanost. Ženy už nejsou na mužích závislé nejen finančně, ale nijak.

Chybové hlášení

V praxi to funguje tak, že když nás muž nebaví a vztah nefunguje, můžeme se s ním klidně rozejít a fungovat samy v pohodě dál. Vědomy si své samostatnosti a svých schopností máme na muže jisté nároky. Jsou přemrštěné? Psycholožky Martina Trojanová ani Kateřina Hollá, které jsem oslovila coby konzultantky tohoto článku, si to nemyslí.

Nároky na muže ze strany žen, s nimiž se setkávají ve svých praxích, jsou podle nich úměrné a ve většině případů nevycházejí z nevyrovnanosti, tedy z toho, že by ženy nevěděly, co chtějí, ale naopak z uvědomění si své vlastní hodnoty: nechtějí spojit svůj život jen tak s kdekým. Partnerství se tak omezuje na ten nejzákladnější důvod, a to je láska.

Ta je však velmi málo uchopitelná, popsatelná, racionální, proto je pro mnoho lidí nedostupná. Mívaly jsme ve zvyku nad dvojkou vína vytvářet dramatické teorie o tom, jak jsou muži zbabělí, když tak báječné a úspěšné ženy nechtějí, než mne jednou napadlo, zeptat se sama sebe, jestli být chlapem, chtěla bych je já. No, nechtěla. Protože se s nimi z různých důvodů nedá žít. Mít vysoká očekávání je podle psycholožky Martiny Trojanové v pořádku.

Problém je s těmi extrémními až přemrštěnými. A s tím, jak jedny od druhých odlišit — stojím ještě nohama pevně na zemi, nebo už je méočekávání za hranicí? Psycholožka Kateřina Hollá se ve své praxi setkává s ženami, jejichž očekávání nejsou ani tak přemrštěná jako spíš nereálná. Ukrajina Prezidentské volby Workspace15 E15 Magazín.

Skvělé, úspěšné Jana Benešovská Proč je dnes tolik úspěšných a šikovných žen bez partnera nebo proč mají samé podivné týpky? Skvělí muži prý došli. Ale není to spíš tak, že ženské nároky na muže jsou až za hranicí splnitelnosti? A když už není kam jít dál, bereme prvního, který přijde? A to je všechno?

Single ve třiceti. Tyhle hlášky si vyslechnou všichni nezadaní | Náš REGION

Klíčová slova: seznamování společnost vztahy pro ženy. S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah. Titulní strana. Obchod a služby. Průmysl a energetika.

Chybové hlášení

Objednat předplatné Další články. Kurzovní lístek. Hlavní zprávy. Technologie a média.

seznamování po třicítce Benešov

Pražská burza oslabila, rostly jen akcie bankovní společnosti Moneta. Velká česká deziluze. Pád cen bytů bere lidem poslední jistotu, zbývají už jen daně a smrt. Podívejte se, jak se vyráběl legendární nákladní vůz Škoda R. Projekty děláme primárně pro lidi, říká spoluzakladatel Vnitroblocku.

Pod lupou: Konflikt na Ukrajině odhalil obrovský energetický nepořádek. Články odjinud. Moje zdraví.

0 / 5